Menu

חיפוש

כניסת מורשיםמה קורה אצלנו בשכונה

שידול קטין ללא אישור הוריובשנים האחרונות אנו עדים לתופעת השתלטות ,שצוברת תאוצה, ע"י מספר זרמים דתיים וחרדיים על שכונות רמת אביב. נסיון השתלטות זה, מכוון, שיטתי ומגמתי, נעשה תוך פעילות מסיונרית ולא חוקית מצד אנשי חב"ד ומצד מספר ארגונים דתיים, הממומנים ע"י גורמים ימניים קיצוניים, ששמו להם למטרה להשתלט על שכונות רמת אביב ולשנות את צביונה החופשי והדמוקרטי. אין מדובר בתחושות בטן, אלא בתחקיר יסודי ומעמיק שנערך לאחרונה וחושף מציאות מסוכנת וקשה. אנו תושבי שכונות רמת אביב, חילוניים, דתיים, שומרי מסורת וחובשי כיפה, חיים באחווה ובכיבוד הדדי למעלה מ 60 שנה. ארגונים אלו, שחדרו לרמת אביב, שמו להם, בין מטרותיהם, לפלג את התושבים, לגרום לשנאה ולתסיסה כחלק מנסיונם להשתלט על השכונה ולפורר את אופייה מן היסוד.

בשנים האחרונות הואץ תהליך של הקמת תשתית שעיקרה שינוי צביון השכונה: הוקמו שלא כחוק וללא היתרים ישיבות, מקוואות, כוללים, גני-ילדים חרדים ואולפנות. כל אלו מלווים בניסיון יומיומי של שטיפת מוח של ילדים זאטוטים בגינות ציבוריות, בנסיונות הסתה של בני-נוער לחזרה בתשובה ולהשתמטות מהצבא, הקמת דוכני חזרה בתשובה במרכזי קניות והנחת תפילין בכפיה, חלוקת ממתקים לילדים תוך שידולם להביא הביתה חומר פרסומי חרדי, שידול של נערים ונערות להגיע לסמינרים בישיבות חב"ד, "יבוא" של ילדים דתיים אל תוך השכונות משכונות מרוחקות, מהדר יוסף ומתל אביב, על מנת ליצור רושם כאילו הם תושבי השכונה וזקוקים לגנים. זאת, כחלק מבניית תשתית של מוסדות המשמשים כחיל החלוץ לטובת כניסה מאסיבית של אוכלוסייה חרדית המיועדת להגיע לכאן כבר בשנה הקרובה.

התסריט הזה מוכר וחזר על עצמו בישובים רבים ובשכונות שונות ברחבי הארץ אשר נכבשו והפכו להיות מעוזים חרדיים. כך קרה בשכונת רוממה הישנה בחיפה, בכפר ורדים בכרמיאל, בקרית-יובל בירושלים. הציבור, שבמקרים רבים היה אדיש, לא הגיב או נזכר מאוחר מדי נאלץ לנטוש את ביתו וסביבתו לאחר שלא הורשה לחיות בה יותר כפי שהיה רגיל – בחופשיות ובדמוקרטיה.

אנו תושבי שכונות רמת אביב, הפעילים בעמותה החלטנו לפעול במהירות, על מנת למגר את תופעת ההשתלטות החרדית. אנו קוראים לכם לצאת מהאדישות ולהצטרף אלינו. עמותת תושבי רמת אביב, שמה לה למטרה, לפעול לשמירת הצביון הפלורליסטי של שכונותיה ללא כל כפייה דתית. הניסיון מלמד שהסיכוי להצליח במאבק השמירה על החופש שלנו, הוא כאשר התושבים נרתמים יחדיו ועוזרים איש איש כפי יכולתו להצלחתו!

אל תגידו "לא ידענו" לפני שיהיה מאוחר מידי. הצטרפו אלינו ויחד נמשיך לשמור על רמת אביב חופשיה.

זקוקים לתרומתכם

wallet openכל פעילותנו היא בהתנדבות אך קיום פעילות קהילתית ופעולות לטובת הקהילה כרוכות בהוצאות.

מעונינים לתרום

רוצים לקבל עדכונים?

newsאפשר להיכנס לרשימות הדיוור שלנו. (הרשמה לרשימת דיוור איננה הצטרפות לחברות בעמותה).

לרשימות הדיוור

להיות חברים בעמותה?

community help tinyאם איכות החיים בשכונה חשובה לכם - הצטרפו אלנו. כוחה של העמותה להשפיע תלויה במספר חבריה.

להצטרפות

רוצים לכתוב לנו?

compose email48התקשורת איתכם חשובה לנו, העמותה, וכן גם לועדי השכונות. שתפו אותנו במה שבראש שלכם.

כתבו לנו

חזרה לראש הדף