Menu

חיפוש

כניסת מורשיםמכתב מתושבת השכונה

לאחרונה התעוררנו בשכונה, לאחר שהבנו שיש ניסיונות השתלטות חרדית על השכונה. אין דרך אחרת להסביר את זה שמקימים גן ילדים חרדי ו"כולל" בשכונה שאין בה חרדים (לא מדובר על דתיים כמובן, אלא על חרדים ממש). אין דרך להסביר את זה שפתאום משפחות חרדיות שוכרות דירות בשכונה (כרגע עדיין מדובר על מספרים בודדים). זה לא סוד שהם אינם רוצים לגור בשכונות חילוניות, כיוון שאורח החיים החילוני אינו מתאים להם, זה לא סוד שהם אינם רוצים שילדיהם יחשפו לחיים אלה. אז למה הם כאן? החיים ברמת אביב אינם זולים, לא מושכרות פה דירות במחיר מציאה, זה לא "קרוב להורים" ואין שום "אטרקציות" שמתאימות להם.

הם כאן, כיוון שהם מקווים להחזיר כמה שיותר אנשים בתשובה. הם כאן, כי מטרתם שניהפך למדינת הלכה. זו זכותם לנסות וזו זכותנו להתנגד לכך. ההתנגדות נובעת מכך שאנו יודעים שברגע שיהיה רוב חרדי בשכונה, אורח חיינו ישתנה לגמרי. רחובות יסגרו לנסיעה בשבת, נוגבל בלבושינו ועוד. כבר עכשיו פנו חרדים לבתי הקפה שבשכונה וביקשו שייסגרו בשבתות ויהפכו לכשרים.

מאמצים נוספים שלהם מופנים כלפי ילדינו, שאותם הם משדלים, בסמוך לבתי הספר, בכדי שיניחו תפילין ויגיעו לשיעורים, שמגמתם החזרה בתשובה, המתקיימים ב"כולל". בלילות שישי הם מוציאים כיבוד ושתייה חריפה לנערים במרכז שוסטר. כן, שתייה חריפה, הפחד של כל הורה לנער מתבגר.

לא יתכן כי יפנו בחופשיות אל הילדים שלנו, בלא ידיעת הוריהם, בניסיונות להחזירם בתשובה. תארו לעצמכם מצב הפוך בו היו מגיעים חילונים לבני ברק בכדי לדבר על ליבם של ילדים חרדים ולחלק להם ממתקים, הרי ברור מה היו החרדים מעוללים להם...

ישנם גם תושבים המתנגדים למאבקינו, הרואים בו התנשאות / גזענות וכדומה. אנו חושבים שהמתנגדים פשוט אינם רואים את הנולד. אנו זוכרים תמיד כי זכותה של חברה דמוקרטית להגן על עצמה מפני גורמים אנטי-דמוקרטים היכולים לקום מתוכה ולהשתלט עליה, וברגע שישתלטו- תסתיים הדמוקרטיה... לכן, אנו, שבחרנו לגור כאן, במסורת של "חיה ותן לחיות", מרגישים מאוימים...

קשה ללמוד מטעויות של אחרים. אנו כן מנסים ללמוד מטעויות של שכונות שהיו שאננות בהתחלה ואח"כ גילו שמאוחר מדיי. יבנאל/רכסים/בית שמש הן דוגמאות מצוינות לכך, אך הן לא היחידות. אנו עוקבים בדאגה ורואים איך הצעדים האופייניים לשיטת ההשתלטות המוכרת ממקומות אחרים מתרחשים בשכונתנו.

אנו לא פועלים מתוך שנאה או גזענות כלשהם, אלא מאהבה גדולה לדרך חיינו והרצון להגן על ילדינו.

זקוקים לתרומתכם

wallet openכל פעילותנו היא בהתנדבות אך קיום פעילות קהילתית ופעולות לטובת הקהילה כרוכות בהוצאות.

מעונינים לתרום

רוצים לקבל עדכונים?

newsאפשר להיכנס לרשימות הדיוור שלנו. (הרשמה לרשימת דיוור איננה הצטרפות לחברות בעמותה).

לרשימות הדיוור

להיות חברים בעמותה?

community help tinyאם איכות החיים בשכונה חשובה לכם - הצטרפו אלנו. כוחה של העמותה להשפיע תלויה במספר חבריה.

להצטרפות

רוצים לכתוב לנו?

compose email48התקשורת איתכם חשובה לנו, העמותה, וכן גם לועדי השכונות. שתפו אותנו במה שבראש שלכם.

כתבו לנו

חזרה לראש הדף