Menu

חיפוש

כניסת מורשיםהמתים מצפון תל אביב - חלק ב'

בהמשך לכתבתו של נחמיה שטרסלר בשבוע שעבר:

"ביום שישי שעבר הבאתי כאן סדרת נתונים על שיעור הגיוס הגבוה של בוגרי התיכונים הממלכתיים בתל אביב: 95%! סיפרתי על שיעור המתגייסים הגבוה לשירות קרבי: 38% מהמחזור - גבוה מהממוצע הארצי, ואף הוספתי, ששיעור היוצאים לקורס קצינים מבין בוגרי תיכונים בצפון תל אביב גבוה במיוחד - כ-10%. .. צעירי תל אביב מתגייסים לצה"ל באחוזים גבוהים מאוד, הם מתנדבים לשירות קרבי (יותר מהממוצע) וגם משלמים בדם (קצת מעל הממוצע)..." 

 לקריאת כל הכתבה בקישור זה.

 

השקר הגדול על משתמטי צפון ת"א

 בהמשך לדבריו של אלי ישי: "הרי גם בתל אביב אף אחד לא משרת בצה"ל. ואם יש כאלה שכן משרתים, הם כולם ג'ובניקים בקריה.", מינהל החינוך בעיריית תל אביב בדק באחרונה נושא זה. 

שיעור הגיוס של התיכונים בצפון תל אביב: בוגרי עירוני י"ד הוא 99%, בליידי דייוויס 96%, באליאנס 96%, בתיכון חדש 96%, בעירוני ד' 94%, בגימנסיה הרצליה 90%. בעירוני ה' 88% ובעירוני א' מתגייסים 95% מהמחזור!

המספרים שלעיל, וגם נתוני צה"ל, מלמדים שמספר המשתמטים בקרב החילונים והדתיים בכל רחבי הארץ הוא קטן וזניח, בעוד שההשתמטות בקרב החרדים מגיעה ל-90%! 

אבל מה חשובה האמת? ישי לא מתרגש ממנה. השבוע הוא המשיך ואמר ש"צריך לבדוק קודם כל את גיוס הצעירים מצפון תל אביב לפני שנטפלים לחרדים".

אז נחמיה שטרסלר מעיתון הארץ בדק . כדאי לקרוא את כל הכתבה בקישור זה.

 

מכתב תושב בעקבות הפגנת המחאה

הפגנת תושבי רמת אביב במחאה על פעילות חב"ד בשכונה הכותב ד"ר זהר עילם

ביום שני 7/6 השתתפתי יחד עם עוד כמה מאות מתושביה של רמת אביב בהפגנת מחאה על פעילות חב"ד בשכונה.
אני מתנגד לדרך החיים שלהם, אבל אני מכבד את זכותם להיות שונים ממני כל עוד שהם מכבדים את זכותי להיות שונה מהם.

קרא עוד...

המטרה היא ילדנו

לא מתפשרים על הערכים והחינוך של ילדינו

  • ילד בן 12, אחרי חצות, ההורים לא בתמונההידעתם/ן שמבוגרים פונים אל ילדיכם מתוך ניסיון לשכנע אותם שיש מערכות ערכים טובות יותר מאלו של הוריהם?
  • הידעתם/ן שמבוגרים ממתינים לילדיכם באזור הבית, הגן, בית הספר, תנועת הנוער, הסופרמרקט או המרכז המסחרי כדי לשדלם לאמץ מערכת ערכים שונה מזו של הוריהם?
  • הידעתם/ן שמבוגרים מציעים לילדיכם ממתקים, ארטיקים ואביזרים שונים בתמורה להסכמתם לשמוע מסרים דתיים?
  • מדובר ארגונים דתים וחרדים אשר מנחים את פעיליהם לפנות אל ילדיכם במישרין, וזאת בלי ידיעתכם ובלי הסכמתכם, בניסיון לפתות אותם לשנות את ערכי החינוך החילוני, המסורתי או הדתי שהקניתם להם.
  • ארגונים דתיים וחרדיים אלה שמו להם למטרה לשנות את ציביון החיים של תושבי רמת אביב וילדיהם והם מתנגדים באופן מוצהר לעיקרון עליו מושתתים החיים ברמת אביב, של "חיה ותן לחיות".
  • כולכם/ן בודאי תסכימו עם העובדה שעצימת עיניים או התייחסות סלחנית לעניין איננה הוגנת כלפי ילדינו המוצאים עצמם נבוכים ונחותים מול אנשים מבוגרים המיומנים במלאכת ההסברה והשכנוע.
  • כולכם/ן, חילוניים, דתיים ומסורתיים צריכים לצאת כנגד העובדה שמבוגרים נציגי ארגונים דתיים וחרדיים פונים לילדים/ות, נערים/ות ובני/בנות נוער ומנצלים את תמימותם ופתיחותם כדי לנסות ולטעת בהם מסרים וערכים המנוגדים לאלה של הוריהם.
  • לכן, בואו הירשמו לעמותה והתגייסו למאמץ לשמור על הציביון ואורחות החיים שלנו ושל ילדינו.
  • זה הזמן שתצטרפו לעמותת תושבי רמת אביב.

הרשמה ניתן לבצע דרך האתר כאן
או באמצעות התקשרות לטלפון: 054-5-699310
 

על רמת אביב וגניבת דעת - מכתב מתושב

כיהודי גאה, גם אם חילוני בעוונותיו (ויש עוד כמה), חשבתי לתומי שערב כניסת השבת, קצת דברי חכמה מהמקורות ומחכמי ישראל, לא יזיקו לכולנו.

והפעם, על גניבת דעת (הנושא הוזכר בקוצו של יוד בקורס מבוא לדיני עונשין שלמדתי אצל מורי ורבי פרופ' אליעזר לדרמן באוניברסיטת תל אביב, רחמנא לצלן).

גניבת דעת, היא אולי סוג הגניבה החמורה ביותר ביהדות:

על אף שהגונב נפשות הוא החמור ביותר בעונשו, הרי שכאשר חז"ל דיברו על הגנבים השונים, הראשון שהם מזכירים, ומשמע שבו יש את עיקר הקלקול, הוא גונב דעת.

קרא עוד...

מה קורה אצלנו בשכונה

שידול קטין ללא אישור הוריובשנים האחרונות אנו עדים לתופעת השתלטות ,שצוברת תאוצה, ע"י מספר זרמים דתיים וחרדיים על שכונות רמת אביב. נסיון השתלטות זה, מכוון, שיטתי ומגמתי, נעשה תוך פעילות מסיונרית ולא חוקית מצד אנשי חב"ד ומצד מספר ארגונים דתיים, הממומנים ע"י גורמים ימניים קיצוניים, ששמו להם למטרה להשתלט על שכונות רמת אביב ולשנות את צביונה החופשי והדמוקרטי. אין מדובר בתחושות בטן, אלא בתחקיר יסודי ומעמיק שנערך לאחרונה וחושף מציאות מסוכנת וקשה. אנו תושבי שכונות רמת אביב, חילוניים, דתיים, שומרי מסורת וחובשי כיפה, חיים באחווה ובכיבוד הדדי למעלה מ 60 שנה. ארגונים אלו, שחדרו לרמת אביב, שמו להם, בין מטרותיהם, לפלג את התושבים, לגרום לשנאה ולתסיסה כחלק מנסיונם להשתלט על השכונה ולפורר את אופייה מן היסוד.

קרא עוד...

גני ילדים חרדים ודתיים ברמת אביב

עמותת תושבי רמת אביב למדה את נושא חדירת גני ילדים חרדיים ודתיים לשכונה. דו"ח המסכם את מה שנלמד מופיע כאן באתר בפורמט של מצגת שקפים.למצגת

הדו"ח מראה בבירור את הקשר שבין לתנועות ועמותות הפועלים בצורה מכוונת ומתואמת להרחבת האחיזה החרדית בשכונה לבין הפעלת גני ילדים אלה.

קרא עוד...

תכני אתר ישיבת תומכי תמימים

לישיבת חב"ד בשכונה הנמצא בבית מילמן (ישיבת תומכי תמימים) יש אתר אינטרנט משלהם - http://tmimim.org. כמובן זה אנחנו "התמימים". להלן סרט המבוא לפעילותם בשכונה.

ציטוטים נבחרים בתוך הסרט ועוד מטעמים מתוך האתר של חב"ד. צריך לצפות ולקרוא כדי להאמין.

קרא עוד...

למה אנחנו חרדים?

חב"ד מאמינה בכך שהמשיח יגיע לאחר שבני ישראל יחזרו בתשובה. זו הסיבה לכך שהם נכנסים לשכונות חילוניות ומנסים לשנות את צביון השכונה.

ציטוט מאתר חב"ד http://www.chabad.org.il (מתוך הספר "ימות המשיח" בהוצאת "צעירי אגודת חב"ד - המרכז",):

מתי יבוא משיח? אומרת הגמרא: "זכו - אחישנה, לא זכו - בעיתה". כלומר, אמנם יש לגאולה מועד סופי, שאז יבוא המשיח בכל מקרה, גם אם הדור יהיה במצב של "לא זכו"; אך עם זאת, יש אפשרות לזרז את הגאולה ולהביאה בכל יום - "זכו - אחישנה".

האמת היא, שהגאולה כבר הייתה יכולה לבוא לפני שנים רבות מאוד, כמו שאמר רב: "כלו כל הקיצין ואין הדבר תלוי אלא בתשובה". הרי שכבר בזמן האמוראים הייתה קיימת אפשרות להביא את הגאולה, והעובדה שהמשיח לא בא אינה אלא משום "עוונותינו שרבו". על-אחת-כמה-וכמה בימינו, לאחר ריבוי התורה והמצוות ומסירות-הנפש של כל הדורות שחיו מאז, ודאי שקל הרבה יותר להביא את הגאולה.

המשמעות בעיני החרדים: ככל שהם יחזירו בתשובה, המשיח ימהר להגיע. זו הסיבה שהם כאן, בשכונה החילונית שלנו, לזרז את ביאת המשיח (שעכשיו גם יודעים שזה הרבי מלובאוויטש).

באתר http://www.hofesh.org.il/secular_power.html תוכל ללמוד על דרך הפעולה:

השתלטות על שכונות:

זהו תהליך הדרגתי, ושלביו האופייניים הם:

קרא עוד...

זכותם של חילונים

פרופסור שטרנגר, פילוסוף ומרצה בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב, כתב מאמר "זכותם של חילונים" בתגובה למאמר של גדעון לוי "אנטישמיות בתל אביב" אשר התפרסם בהארץ בתאריך 14 במאי  (קישור למאמר המלא של פרופ' שטרנגר שהתפרסמה ב-25 במאי 2009 באתר "ארץ") (קישור למאמר של גדעון לוי).

מאמר התגובה של פרופ' שטרנגר תוקף את עמדת גדעון לוי ותוהה כיצד היה מגיב מר לוי אם חילונים היו פועלים בשכונה חרדית כפי שהחרדים פועלים בשכונה חילונית. להלן שני ציטוטים מתוך המאמר של פרופ' שרנגר:

קרא עוד...

זקוקים לתרומתכם

wallet openכל פעילותנו היא בהתנדבות אך קיום פעילות קהילתית ופעולות לטובת הקהילה כרוכות בהוצאות.

מעונינים לתרום

רוצים לקבל עדכונים?

newsאפשר להיכנס לרשימות הדיוור שלנו. (הרשמה לרשימת דיוור איננה הצטרפות לחברות בעמותה).

לרשימות הדיוור

להיות חברים בעמותה?

community help tinyאם איכות החיים בשכונה חשובה לכם - הצטרפו אלנו. כוחה של העמותה להשפיע תלויה במספר חבריה.

להצטרפות

רוצים לכתוב לנו?

compose email48התקשורת איתכם חשובה לנו, העמותה, וכן גם לועדי השכונות. שתפו אותנו במה שבראש שלכם.

כתבו לנו

חזרה לראש הדף