Menu

חיפוש

כניסת מורשיםאודותנו

עמותת תושבי רמת אביב הוקמה, על ידי תושבי רמת אביב, על רקע פעילות מאסיבית של ניסיונות החזרה בתשובה וניסיון לשנות את צביונה החופשי של רמת אביב והסטאטוס קוו הקיים בה שנים רבות. עם זאת, בפני שכונת רמת אביב ניצבים ועומדים אתגרים נוספים, כגון: ירידה בהיקף השירותים הקהילתיים בתחום החינוך, אשר באים לידי ביטוי בירידה במספר הגנים הממלכתיים הפעילים בשכונה ביחס לגנים חרדיים המוקמים בה שלא כחלק מההתארגנות הנ"ל. ירידה בהשקעה בתשתיות של מוסדות החינוך. ירידה בהיקף הפעילות התרבותית, העדר פעילות קהילתית המיועדת לבני הנוער אשר מובילה בין היתר לשוטטות של בני נוער משועממים ברחובות דברים המנוצלים על ידי ארגונים כדוגמת הזרם המשיחי של חב"ד.

אך לא רק ברמה הקהילתית קיימים אתגרים ובעיות, אלא גם בתחומים אחרים אשר משפיעים ישירות על רמת החיים בשכונה. כך, למשל, ישנו חוסר השקעה בתשתיות של המרכזים המסחריים השונים (המרכז המסחרי בטאגור, באופנהיימר, בברודצקי) אשר מוביל להזנחה ולהתדלדלות של הפעילות המסחרית בהם, בתחום הבנייה ברמת אביב בה לא בנו/חידשו מבנים כ-15 שנה, דבר שהוביל להתיישנות של חלקים רבים בשכונה וכאשר ישנם פרוייקטים פוטנציאליים של פינוי בינוי ומנגד, באזורים מסוימים בשכונה תוכניות בניה חסרות רסן, הרי שישנו הצורך בקיומו של גוף שכונתי חזק שייצג את התושבים מול העירייה והיזמים וידאג לנושאים כגון תשתית תחבורתית נאותה, שמירה על איכות הסביבה והחזות האורבנית ועוד.

על רקע האתגרים הנ"ל, הוקמה עמותת תושבי רמת אביב.

העמותה פועלת במספר מישורים על מנת להגשים את יעדיה:

  • באמצעות הפעלת לחץ ציבורי על ראשי העירייה והנהלתה, במישור המשפטי, בה היא פועלת כנגד פעילות לא חוקית המתבצעת מתוך מבני ציבור אשר הושכרו לארגונים שונים השואפים לשנות את צביונה של השכונה בה מתקיימת פעילות ללא כל רישיון או בניגוד לתוכנית הבנייה העירונית.
  • במישור הקהילתי היא שואפת ליצור מספר אירועים במהלך כל שנה, שעיקרם פעילות קהילתית לטובת תושבי השכונה ובד בבד מציאת פיתרון קבוע ובר קיימא בנושא פעילות לנוער על מנת למנוע את המשך השוטטות חסרת המעש ברחובות. העמותה פועלת לחיזוק הקשר של הקהילה עם המרכזים הקהילתיים, חיזוק תנועת הנוער.
  • כמו כן העמותה פועלת באופן עקבי ברמה התקשורתית, על מנת ליצור מודעות ציבורית, הן מול הקהילה בשכונה באשר לבעיות והאתגרים הקיימים בשכונה והן מול אמצעי המדיה השונים כדי להפעיל לחץ ציבורי מול מקבלי ההחלטות בעיקר ברמה המוניציפאלית.
  • עם זאת הפעילות המשמעותית ביותר של העמותה הינה פעילות השטח, כגון: הגנה על ילדינו מפני פעילות מסיונרית וזאת באמצעות הקמת משמרות הורים ליד בתי ספר, במרכזיים מסחריים, בגנים, ארגון הפגנות, הרחבת מעגל המצטרפים לעמותה באמצעות גיוס של חברים חדשים ועדכון תושבי השכונה בצורה ישירה על המתרחש באמצעות חלוקת מידע ותליית מודעות ודרכים נוספות.

לשם השגת כל המטרות הנ"ל אנו זקוקים למתנדבים ופעילים אשר יתרמו מזמנם. רמת אביב אינה שכונה קטנה אלא שכונה שבה מתגוררים כ-30,000 איש וכולנו רוצים לשמור עליה חופשית, איכותית ומקום שכיף לגור בו. ללא העזרה שלכם השכונה עלולה להפוך למקום שלא נרצה עוד לחיות בו ואת האצבע נוכל להפנות רק כלפי עצמנו.

אנו קוראים לכולכם: בואו והשפיעו ישירות על חייכם, על רמת החיים שלכם, על החינוך שניתן לילדיכם ועל איכות החיים ושמירת שלטון החוק שממנה כולנו רוצים ליהנות - בואו והצטרפו אלינו לעמותת תושבי רמת אביב.

זקוקים לתרומתכם

wallet openכל פעילותנו היא בהתנדבות אך קיום פעילות קהילתית ופעולות לטובת הקהילה כרוכות בהוצאות.

מעונינים לתרום

רוצים לקבל עדכונים?

newsאפשר להיכנס לרשימות הדיוור שלנו. (הרשמה לרשימת דיוור איננה הצטרפות לחברות בעמותה).

לרשימות הדיוור

להיות חברים בעמותה?

community help tinyאם איכות החיים בשכונה חשובה לכם - הצטרפו אלנו. כוחה של העמותה להשפיע תלויה במספר חבריה.

להצטרפות

רוצים לכתוב לנו?

compose email48התקשורת איתכם חשובה לנו, העמותה, וכן גם לועדי השכונות. שתפו אותנו במה שבראש שלכם.

כתבו לנו

חזרה לראש הדף