Menu

חיפוש

כניסת מורשיםצמצום התחבורה הציבורית מ/אל רמת אביב בכ- 30%

במהלך חודש פברואר 2011 הובא לידיעת הוועד, כי בכוונת חברת נתיבי איילון, שהינה חברת עירונית ממשלתית, לבצע שינויים מרחיקי לכת בהיקף פעילות התחבורה הציבורית מ/אל רמת אביב. עם קבלת המידע פנה הוועד באמצעות מינהלת הרובע לחברת נתיבי איילון וביקש הבהרות ספציפיות ביחס לשינויים העתידים להתרחש, אשר תוכננו ללא תאום עם וועדי השכונות השונים בכל רחבי רובע צפון-מערב.

לפני כשבועיים, הועברה לידי הוועד מצגת מפורטת של השינויים שאותם מבקשת חברת נתיבי איילון לבצע, אשר יישומם
עתיד לפגוע בצורה קשה בכל חלקי האוכלוסייה בכל רחבי רמת אביב החל מרמת אביב ג' וכלה ברמת אביב הירוקה.

על פי תוכנית זו עתידים להתבצע השינויים הבאים:

  • קו 27 יבוטל
  • קו 45 יבוטל
  • קו 74 יבוטל
  • קו 74א' יבוטל
  • קו 86 יבוטל

קו 13 - מסלולו יקוצר והוא יהפוך למעין קו שכונתי אשר יצא מקריית החינוך שליד אזורי חן, יעבור ברמת אביב ג', בנווה אביבים ומשם דרך רחוב ברודצקי לתחנת הרכבת של האוניברסיטה.
במקביל בכוונת החברה להוסיף מספר קווים, כגון 33, 126, ו-171 (אשר לא יעברו כלל בנווה אביבים). החברה חוזרת ומסבירה כי ליעדים שאליהם מגיעים הקווים שעתידים להתבטל ניתן יהיה להגיע תוך שימוש במעברים בין אוטובוסים דהיינו שימוש בשני אוטובוסים.

 

משמעות השינויים הנ"ל הינם בעלי משמעות קשה לכל חלקי האוכלוסייה- ביטולם של הקווים 27 ,74,74א',86 ימנע הגעה ישירה לתחנת הרכבת ארלוזורוב, לקריית הממשלה ,לתחנה המרכזית ולחולון.
ביטולו של קו 45 ימנע הגעה לערים סמוכות לתל אביב כגון גבעתיים ורמת גן כמו הגעה גם ללשכת הגיוס בתל השומר.
שינוי מסלולו של קו 13 יגרום לניתוק שכונת נווה אביבים ממרכז תל-אביב (כיכר המדינה, שוק הכרמל ועוד) ומתן חלופה לתושבי רמת אביב ג' לקשר לתחנת הרכבת בקו ש"יטייל" בכל השכונות במקום קו 27 שמביא אותם כיום ישירות לרכבת.

לשינויים אלו תהיה גם השפעה מרחיקת לכת על יכולת הגעתם של סטודנטים מ / אל האוניברסיטה שכן מספר הקווים אשר משמש כיום את כלל אוכלוסיית הסטודנטים יקוצץ בצורה נרחבת.

יתרה מזאת, אם השינויים הנ"ל ייצאו לפועל אזי תהיינה לכך השלכות נוספות קשות כגון: היקף השימוש ברכבים פרטיים יגדל בצורה ניכרת מאד ויגדיל את היקף התנועה בשכונה, שכבר היום סובלת מפקקים לאורך כל שעות היממה בייחוד בשעות הבוקר. השינויים יגרמו לעלייה בזיהום האוויר, אולם מעל הכל הם יפגעו בקשר שבין רמת אביב לבין חלקים שונים בתל אביב ומחוצה לה.

עם קבלת המידע פנינו, באמצעות מינהלת הרובע, למחזיק תיק התחבורה בעיריית תל אביב משה טיומקין וקבענו עימו פגישה שאמורה הייתה להתקיים ב-22 לחודש ובה אמורים היו להיות נוכחים נציגים של כל וועדי השכונות ברמת אביב ובעבר הירקון הצפוני. ביום א' האחרון מר טיומקין ביטל את הפגישה ועד עתה לא נקבעה כל פגישה חדשה עימו.

אתמול הוציאו יו"רי כל וועדי השכונות ברובע צפון-מערב, מכתב דחוף לראש העיר, בבקשה לעצור את יישום השינויים, המתוכננים להיות מיושמים בחודש אפריל הקרוב ולקיים דיאלוג בין נציגי כל וועדי השכונות בעבר הירקון הצפוני לבין חברת נתיבי איילון אשר מקדמת מהלך זה ללא כל קיום של דו שיח עם נציגי התושבים.

במקביל, אנו פונים אליכם הציבור, בבקשה כי תפעילו לחץ ציבורי על עיריית תל אביב על ידי פנייה ושליחה של פקסים ללשכת ראש העיר בטלפונים הבאים:
לשכת ראש העיר 03-5218217 , פקס' 03-5244093 בדרישה לעצור כל שינוי בהיקף פעילות התחבורה הציבורית מ/ואל רמת אביב עד אשר יתקיים דיאלוג בין הצדדים המעורבים.

בימים הקרובים אנו נעלה מידע נוסף לאתר וועד השכונה ועידכונים ניתן יהיה כאמור לקבל באמצעות רישום לקבלת עידכונים.

זקוקים לתרומתכם

wallet openכל פעילותנו היא בהתנדבות אך קיום פעילות קהילתית ופעולות לטובת הקהילה כרוכות בהוצאות.

מעונינים לתרום

רוצים לקבל עדכונים?

newsאפשר להיכנס לרשימות הדיוור שלנו. (הרשמה לרשימת דיוור איננה הצטרפות לחברות בעמותה).

לרשימות הדיוור

להיות חברים בעמותה?

community help tinyאם איכות החיים בשכונה חשובה לכם - הצטרפו אלנו. כוחה של העמותה להשפיע תלויה במספר חבריה.

להצטרפות

רוצים לכתוב לנו?

compose email48התקשורת איתכם חשובה לנו, העמותה, וכן גם לועדי השכונות. שתפו אותנו במה שבראש שלכם.

כתבו לנו

חזרה לראש הדף