Menu

חיפוש

כניסת מורשיםסגירת סניף הדואר ברמת אביב הירוקה

כפי שחלקכם כבר שמעתם, דואר ישראל החליט לסגור את הסניף במרכז המסחרי בברודצקי בשבוע הבא. הסניף שישרת מעתה את תושבי רמת אביב הירוקה, הינו הסניף ברח' חיים לבנון, מול האוניברסיטה.

סניף זה עמוס מאוד גם ככה, מרוחק לרוב השכונה ואין חניה בסמוך.

כשהחלו השמועות על סגירת הסניף, עוד לפני כחודשיים, פנה ועד שכונת רמת אביב הירוקה להנהלת הדואר ולהנהלת הסניף וקיבל תשובה שהסניף לא עומד להיסגר!

 במהלך השבוע האחרון פנה איתן עקיבא, יו"ר ועד השכונה, למספר גורמים בדואר ישראל. כל הגורמים עמם שוחח לא מכירים את הטיעונים שאנו מעלים כנגד סגירת הסניף. ביקשנו פגישה דחופה של נציגי התושבים בטרם יפעלו באופן חד צדדי.

 בינתיים חשוב מאד שתושבים רבים יחתמו על העצומה שנפתחה באינטרנט בעניין זה.

חיתמו בלינק שלהלן:

 http://www.atzuma.co.il/doarramataviv

אנא הפיצו ושתפו את הנושא והצורך בחתימה על העצומה. זכרו שסגירה זו תפגע לא רק בתושבי רמת אביב הירוקה, אלא גם בתושבי נווה אביבים, שגם כך סובלים משירות איטי ועמוס בסניף האוניברסיטה.


לפי המידע שיש כרגע הסניף עומד להסגר בסוף השבוע הבא ב 19/11.

אם תהיה היענות, נארגן הפגנה או צעדי מחאה אחרים במידה ולא תידחה הסגירה.


לבקשת הגורמים בדואר, הועבר לדוברת שלהם המייל הבא:

 מאיה שלום רב,

בהמשך לשיחתנו הטלפונית ביום חמישי הנני להעלות על הכתב את שציינתי בשיחתנו. לאחר שיחות שהיו לי עם גורמים במרחב בעניין זה הופנתי אליך לקידום הטיפול בנושא שבנדון.

בשכונת רמת אביב הירוקה ברחוב ברודצקי, קיים סניף אחד של הדואר. הסניף משרת כ- 13,000 תושבים שמתגוררים בשכונה ועוד מוסדות ומרכזים מסחריים.

הסניף פעיל מאד בכל ימות השבוע ומאופיין בעומס ובתורים בכל שעות הפעילות. הסניף משרת אוכלוסיה מגוונת ובכלל זה אוכלוסיה מבוגרת  גדולה שגרה בשכונה ובבתי האבות שנמצאים בה. מול סניף הדאר נמצא מעון של סטודנטים עולים והסניף משרת גם את הסטודנטים העולים שנעזרים בסניף באופן אינטנסיבי. כמו כן נמצאים בשכונה מוסדות לימוד רבים מוסדות תרבות ומוזיאונים.

האוכלוסיה המבוגרת בשכונה, שהיא כאמור גדולה מאד, משתמש בסניף בעיקר לתשלומים שונים וכמובן לקבלה ומסירה של דברי דאר.

במהלך הקיץ היו שמועות שהסניף עומד להסגר ובבירור שעשינו מול הדואר וגם בסניף נאמר לנו במפורש שאין דבר בעניין זה ואין כוונה לסגור את הסניף. כעת באופן מפתיע ובהתראה קצרה אנו למדים כי הסניף עומד להסגר בעוד מספר ימים.

לא ייתכן ששכונה גדולה ופעילה עם מרכזים מסחריים, אוכלוסיה מגוונת תישאר ללא סניף דואר אחר. רק לשם השוואה בשכונה קיימים לפחות שלושה סניפים של בנקים מסחריים (לאומי, דיסקונט ופועלים).

להערכתנו ההחלטה לסגור את הסניף לא לקחה במכלול השיקולים את אופי השכונה, הגודל שלה והפעילות המסחרית והמוסדית המתקיימת בה.

הסניף שאליו אמורה לעבור הפעילות מרוחק מרחק רב מהסניף הקיים, ההגעה אליו היא בתחבורה ואין חניה ואף לא אפשרות עצירה בקרבת הסניף. בנוסף הסניף אליו מתוכננת לעבור הפעילות עמוס מאד בכל שעות הפעילות ואין יכולת להרחיבו פיזית בכדי לקלוט פעילות כ"כ גדולה של הסניף של שכונת רמת אביב הירוקה. בוודאי אין לו כיום את היכולת להכיל את הפעילות של סניף רמת אביב הירוקה.

פתרון עתידי מתוכנן של נקודות מסירה, לא יוכל לתת פתרון הולם לאוכלוסיה כה גדולה שמשתמשת בשירותי הדואר באופן תדיר ואינו מתאים לאופי הפעילות של השכונה.

תושבי השכונה מתקוממים ולא מוכנים כי שכונה כה גדולה, תישאר ללא אף לא סניף דואר אחד ומתכוונים לפעול ולעשות כל שלאל ידם בכדי למנוע את סגירת הסניף וכבר מתארגנים לקראת פעולות כאמור.

אודה אם תזמנו אותנו במיידי להסביר את טענותינו בעניין ולא תפעלו באופן חד צדדי.

בברכה,

 

איתן עקיבא, יו"ר ועד שכונת רמת אביב הירוקה

זקוקים לתרומתכם

wallet openכל פעילותנו היא בהתנדבות אך קיום פעילות קהילתית ופעולות לטובת הקהילה כרוכות בהוצאות.

מעונינים לתרום

רוצים לקבל עדכונים?

newsאפשר להיכנס לרשימות הדיוור שלנו. (הרשמה לרשימת דיוור איננה הצטרפות לחברות בעמותה).

לרשימות הדיוור

להיות חברים בעמותה?

community help tinyאם איכות החיים בשכונה חשובה לכם - הצטרפו אלנו. כוחה של העמותה להשפיע תלויה במספר חבריה.

להצטרפות

רוצים לכתוב לנו?

compose email48התקשורת איתכם חשובה לנו, העמותה, וכן גם לועדי השכונות. שתפו אותנו במה שבראש שלכם.

כתבו לנו

חזרה לראש הדף