Menu

חיפוש

כניסת מורשיםעדכון לגביי ההתנגדות להגבהת מעונות הסטודנטים


הוועדה המקומית של העיריה אישרה את הגבהת המעונות – שאמורים היו להגיע לשמונה קומות לכל היותר – עד ל-18 קומות, למרות ההתנגדויות שהוגשו על ידי ועד השכונה ותושבי השכונה ולמרות שהדבר מנוגד לתב"ע העירונית. למרות החריגה הגדולה במספר הקומות – שוב לא חויבו יזמי הפרויקט בחפירת או הקמת חניונים כלשהם לצד המגדלים, כפי שחייב התקן.

מיטל להבי, ראש סיעת מרצ בעריה, הגישה ערר להחלטה זו. הערר נכתב בשיתוף עורך הדין שמייצג את תושבי השכונה. 

יש לציין שזו אינה הפעם הראשונה שמיטל להבי מגישה ערר לטובת השכונה, ובעבר הגישה, יחד עם ראובן לדיאנסקי, ערר נגד השכרת בית קזנצ'י לחב"ד.

הגשת הערר מחייבת דיון מחודש בהתנגדות התושבים – ומכיוון שדיון זה אמור להתקיים בהרכב מלא של מועצת העיר, הוא יתרחש רק לאחר הבחירות המקומיות. מייד לאחר הבחירות נפתח בסדרת מפגשים עם חברי המועצה בניסיון לשכנע אותם שלא לאשר את התוספת הנ"ל ולחייב את היזם לבנות את מקומות החנייה הנדרשים על פי התקן והחוק.

אם בכל זאת התוספת תאושר, נגיש ערר לוועדה המחוזית.

לקריאת הערר לחץ כאן

 הסיבות להתנגדותנו:

1. למרות שמדובר בבניה חדשה הכוללת כ-1,500 יחידות דיור וכן קומת מסחר בגודל של כמחצית מקניון רמת אביב, פטרה העיריה את היזם מההכרח לבנות חניה תת-קרקעית למעונות, כנדרש בתקן. מדוע? לעיריה פתרונים. העדר מקומות החניה המסיבי הזה יגביר, באופן טבעי, את מצוקת החניה בשכונה, שגם כך סובלת ממנה לא מעט.

בנוסף, גם הסטודנטים עצמם נפגעים מההקלה, שכן לא יהיה להם היכן לחנות את רכביהם, והם ייאלצו להחנותם ברחובות השכונה המרוחקים יותר ולא בצמוד למעונות.

2. ניתן להקים כמות מעונות גדולה יותר ולהוסיף עוד מיטות – כפי שרוצה האוניברסיטה – גם מבלי לבנות כל כך לגובה. התוכנית המקורית הייתה להקים יותר בניינים בגובה 8 קומות ועם חנייה תת קרקעית. בפועל נבנו פחות בניינים בגובה 11 קומות, ועכשיו מבקשים היזמים להגביהם ל- 18 קומות (כולל קומות מסחר וגג) וכל זאת ללא חנייה בכלל! המרוויחים ממהלך זה הם יזם הנדל"ן, האוניברסיטה והעיריה.

3. שיטת הסלמי: כפי שעולה מהדברים, פועלים היזמים והאוניברסיטה בשיטה זו. לאחר שאושרו להם 8 קומות הם ביקשו להגביה ל-11, וכעת הם מבקשים 18. הקמת מגדלים אלה, באם תאושר, עלולה להוות תקדים מסוכן להקמתם של מגדלים נוספים בתוך השכונה, כפי שאירע בלא מעט שכונות תל אביביות אחרות (לאחר שנפרץ מחסום הגובה פעם אחת, אושרו אינספור מגדלים נוספים). למעשה, רון חולדאי כבר הצהיר, בקשר לשכונה, ש"נגמר עידן הכפר בשכונה" (וזאת בסתירה גמורה, אגב, לסיסמת הבחירות שלו – "קיבוץ בעיר").

 4. הבניה לגובה על קו רכס שיח' מונס – הגבוה ביותר בתל אביב – מהווה פגיעה נופית בניגוד להנחיה ברורה של התוכנית הראשית (תב"ע), ללא דיון במדיניות חלופית וללא הצגת  אלטרנטיבה לבנייה לגובה. הגובה האבסולוטי של ההגבהה המבוקשת מגיע ל 90-96 מטר שנראים למתבונן כ-30 קומות.

זקוקים לתרומתכם

wallet openכל פעילותנו היא בהתנדבות אך קיום פעילות קהילתית ופעולות לטובת הקהילה כרוכות בהוצאות.

מעונינים לתרום

רוצים לקבל עדכונים?

newsאפשר להיכנס לרשימות הדיוור שלנו. (הרשמה לרשימת דיוור איננה הצטרפות לחברות בעמותה).

לרשימות הדיוור

להיות חברים בעמותה?

community help tinyאם איכות החיים בשכונה חשובה לכם - הצטרפו אלנו. כוחה של העמותה להשפיע תלויה במספר חבריה.

להצטרפות

רוצים לכתוב לנו?

compose email48התקשורת איתכם חשובה לנו, העמותה, וכן גם לועדי השכונות. שתפו אותנו במה שבראש שלכם.

כתבו לנו

חזרה לראש הדף